Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אנשי הפלדה

אנשי הפלדה

במשרד האדריכלים נוימן חיינר, מתייחסים לפרוייקט הקטן ביותר באותה דקדקנות מקצועית כמו לפרוייקט הגדול ביותר. כשהמוטיב החוזר הוא מתכת לסוגיה השונים – אי אפשר אחרת. דיברנו קצת עם שרון נוימן ויפתח חיינר, בעלים משותפים, על יצירה במתכת.

שנתחיל בפרטים הקטנים?

שרון: "בשמחה. כמשרד, אנחנו פועלים ביחד מ-2015, אני מגיעה עם נסיון של 21 שנה ויפתח עם 11. למרות שהמשרד שלנו בן פחות מ-5 שנים, הספקנו לבצע לא מעט פרוייקטים בקני מידה משתנים – החל מדירות פרטיות, דרך מסעדות, חללים מסחריים, פרוייקטים לשימור, מבני ציבור, מלונות ועוד. המנעד הרחב של תשעת האדריכלים במשרד מאפשר לנו לתת פתרון מקיף למגוון סוגים של פרוייקטים, ועל חלק מהם זכינו בפרסי אדריכלות ועיצוב בינלאומיים."

אז בעצם אתם יכולים לתת מענה לכל סוג של פרוייקט, סוג של "עושים הכל"?

יפתח: "זו תשובה לא מדוייקת. צברנו מספיק נסיון מקצועי כדי לעבוד בכל קנה מידה, אבל זה לא מה שמניע אותנו. כמשרד, אנו פועלים מתוך אמונה שאפשר וצריך לשלב בין האינטרס הפרטי והציבורי, ומתוך רצון ליצור אדריכלות קונטקסטואלית, מקורית וברורה בעלת מודעות סביבתית וחברתית גבוהה."

בואו נדבר קצת על מתכות, סוג של סימן היכר בעבודה של המשרד שלכם

יפתח: "אנחנו עושים שימוש רב במתכות בפרויקטים שלנו – לוחות קורטן, פחים למיניהם, ורשתות, הן כחומרי חיפוי לחזיתות בניינים והן כחומרי גמר לחללי הפנים. גם ברמת הקונסטרוקציה אנחנו מאד אוהבים לעבוד עם פלדה. בהחלט חלק מהחתימה העיצובית שלנו כמעט בכל פרוייקט שאנחנו לוקחים בו חלק."

אתם עובדים רק עם מתכות ספציפיות?

יפתח: ממש לא, והאמת שכאן אתם נכנסים לתמונה. גולמט מציעה לנו מגוון רחב של חומרים רלוונטיים . מאחר ואנו עוסקים באופן תדיר בחיפוש אחר חומרים חדשים ופחות שכיחים , הידע הנרחב של גולמט, הייעוץ וההכוונה שלהם מסייעים לנו מאוד.

האם עבודה עם מתכות מציבה לכם כאדריכלים אתגרים שונים?

שרון: "במקצוע שלנו האתגרים הם מלכתחילה רבים ומגוונים – תקציב, פתיחות, לוחות זמנים, ובעיקר הליכי הרישוי שהופכים יותר ויותר מסורבלים ומעוותים. כשאנו נכנסים לתהליך עבודה עם מתכת אנו מחוייבים לתכנון מקדים מדויק מאד, יכולת המשחק והגמישות עם החומר מצטמצמים לחלוטין, ומאחר ובדרך כלל החומר יקר יותר – גם הזמנת הכמויות צריכה להיות על הנקודה. יחד עם זאת, לדעתנו כאשר יש כוונה אמיתית, רעיון אמיתי, בדיקה מעמיקה ותכנון מדוקדק ניתן לעמוד באתגרים שבדרך.מפתחים לכל פרויקט ופרויקט נרטיב מובהק ומקורי שמלווה אותנו לאורך כל תהליך התכנון. יותר קל להתמיד בדרך, לרתום את הלקוחות, היועצים והרשויות לרעיון כאשר הוא ברור ומבוסס."

עוד פרוייקטים מעניינים בדרך?

שרון: " אנחנו מתכננים בימים אלו, בין היתר, שני פרויקטים בקונטקסט היסטורי – הראשון מרכז מרכז חוגים/גלריה בשטח של כ- 2000 מ"ר והשני בית מלון בשטח כולל של כ- 3200 מ"ר. בשני הפרויקטים היה חשוב לנו להבדיל באופן מובהק בין האגפים ההיסטורים לבין האגפים החדשים ועדיין ליצור תחושה הרמונית של פרויקט תרבותי אחד. בשני הפרויקטים אנו מתכננים חיפויי קורטן במופעים שונים (קסטות, רפפות, רפפות על גבי מסילות). הקורטן כחומר שעבר ועובר תהליך מאוד מתחבר לנו מאוד לפרויקטים שיש בהם מימד מובהק של זמן. בנוסף, הגסות שלו אינה זרה לקונטקסט ההיסטורי, יש בו מימד על זמני והדיאלוג שלו עם האור מפתיע כל פעם מחדש."

המלצות אדריכליות לסיום?

יפתח: " למרות ניסיון מצטבר עשיר מאד אנחנו מרגישים שאנחנו לומדים בכל פרויקט לא מעט דברים חדשים. ההמלצה המרכזית שלנו היא להמשיך לנסות לחדש, לגוון ולהעז. המקוריות אינה ערך מרכזי אך מאחר וכל פרויקט מתחיל משולחן חלק, ולכל מזמין יש את המאפיינים שלו, הקונטקסט תמיד שונה, וכלל התנאים שונים נכון שבכל פרויקט יהיה משהו מקורי וחדש."

עוד כתבות

תפריט ראשי

הקבוצות שלנו:

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים

ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם