בידוד לבניין

חומרי בידוד תרמי ואקוסטי

לרשימת חומרי בידוד לחצו כאן …  אספקה לא יאוחר מ- 24 שעות.

צור קשר

לשם מה נחוצים חומרי בידוד ומהם סוגי הבידוד הנחוצים ?

בידוד אקוסטי

מסביבנו יש מפגעי רעש רבים ומגוונים, החל מרעשים המגיעים מחוץ לבית או העסק, וכלה ממקורות שבתוך הבית והעסק. חומרי בידוד אקוסטי טובים שהותקנו בצורה נכונה מפחיתים מאד רעשים אלה.

בידוד תרמי

ודאי מוכרת לכם הסיטואציה של בית חם בקיץ וקר בחורף, כאשר גם הפעלת אמצעי קירור או חימום לא משפרת בהרבה את המצב. התקנת חומרי בידוד תרמי יכולה לעשות נפלאות.

טיפים כלליים לבידוד אקוסטי ותרמי

בדירות שאין מעליהן קומה נוספת רוב איבוד החום מתרחש דרך התקרה. בידוד תקרה יכול להתבצע ע”י שמיכות בידוד למשל יריעות אלומיניום או חומרים כמו צמר זכוכית, צמר סלעים, קלקר וכו”.

קירות המורכבים מחומרים שונים ובעוביים שונים יבודדו יותר רעשים וישפרו את הבידוד התרמי והבידוד האקוסטי. אפילו תוספת של יריעת ניילון בתוך הקיר תועיל לשיפור הבידוד.

יצירת מרווחי אוויר, ואי הצמדת חומר הבידוד לתקרה או לקיר, משפרת משמעותית את הבידוד.

על מנת לשפר את יעילות הבידוד של הדלתות מומלץ לפרקן ולהכניס חומרי בידוד לחלל הדלת. אפשר אף להשתמש ביריעה מבודדת אקוסטית על הצד החיצוני של הדלת. החוליה החלשה ברוב הדלתות היא שהן אינן אטומות היטב בחלקן התחתון עם הרצפה מתחתיהם או עם המסגרת סביבן. לכן מומלץ להשתמש באטם גומי דחוס מתחת לדלת.

כל רכיב בעל יכולת ספיגה המותקן או נמצא בחלל החדר עוזר למניעת היווצרות הד, כגון וילונות ושטיחים. זכוכית היא הבעייתית ביותר מבחינה זו ולכן רצוי מאד להתקין וילונות על החלונות.

אלמנט נוסף להפחתת הדהוד בחלל החדר הם קירות ותקרה לא סטנדרטיים, כלומר לא מקבילים (נפוץ בעליות גג), אלכסוניים או קמורים, שיש בהם בליטות ושקעים וכו”.

אמצעי זמני למניעת או הפחתת תהודה היא קרטון גלי שעליו מדביקים גושי עיסת נייר ולאחר שמייבשים היטב תולים על התקרה והקירות.

באיזה חומר בידוד להשתמש

כיום יש בשוק שפע של חומרי בידוד טובים, נפוצים וזולים. רבים מאלה קיימים כבר שנים רבות. לכל אחד מחומרי בידוד אלה היתרונות והחסרונות שלו. כתוצאה מכך, כאשר תחליט על חומר בידוד שבו תרצה להשתמש, אתה צריך להיות מודע ובטוח בכך שהחומר שבחרת יתפקד בצורה הטובה ביותר בהתאם למצב הנתון. יש לשקול תכונות של חומרי בידוד כמו ערך R, מחיר, השפעה על הסביבה, מידת הדליקות, בידוד אקוסטי, בידוד תרמי וגורמים נוספים.

מהו ערך R בחומרי בידוד

התנגדות תרמית (ערך R) היא מדד להתנגדות זרם החום בחומר בעל כל עובי נתון. ערך R מחושב ע”י חילוק העובי של החומר במוליכות החום שלו.

הסוגים הנפוצים ביותר של חומרי בידוד

צמר זכוכית (פיברגלס):

פיברגלס, או בשמו הידוע צמר זכוכית, הוא חומר הבידוד הנפוץ ביותר בשימוש. בגלל מבנהו, אריגת חוטים עדינים של זכוכית לחומר בידוד, צמר זכוכית מסוגל למזער העברת חום ולכן מהווה חומר בידוד תרמי מעולה המשמש בעיקר לבידוד של מחיצות גבס, תקרות וגגות רעפים. החיסרון העיקרי של צמר זכוכית הוא הסכנה של הטיפול בו. יחד עם זאת, כאשר נעשה שימוש בציוד הבטיחות המתאים, התקנת צמר זכוכית יכולה להתבצע ללא תקלות.

צמר זכוכית הוא חומר בידוד שאינו דליק מצוין, עם ערכי R הנעים בין R-2.9 לR-3.8 לאינץ””. אם אתם מחפשים בידוד זול צמר זכוכית הוא בהחלט בחירה טובה, אם כי ההתקנה שלו דורשת אמצעי זהירות. יש להקפיד להשתמש בהגנה על העיניים, במסכות וכפפות בעת הטיפול במוצר זה. צמר זכוכית הוא קל במשקלו, גמיש וניתן לדחיסה מקסימלית, עמיד בפני בשינויי טמפרטורה ולחות, אינו דליק ואינו גורם להחלדה, לא אוצר לחות ועמיד לריקבון, עובש ורמשים.

למוצרי צמר זכוכית לחצו כאן …

צמר סלעים:

צמר סלעים מתייחס לכמה סוגים שונים של בידוד. ראשית, הוא עשוי להתייחס לצמר זכוכית המיוצר מזכוכית ממוחזרת. שנית, הוא עשוי להתייחס לצמר סלעים שהוא סוג של בידוד עשוי מבזלת. לבסוף, הוא עשוי להתייחס לצמר סיגים אשר מופק מהסיגים ממפעלי פלדה. צמר סלעים הוא לרוב עמיד בפני אש ויכול להיות דרך יעילה לבידוד שטחים גדולים למשל גגות, רצפות וקירות. ערך ה- R של צמר הסלעים נע בין R-2.8 ל-R-3.5. צמר סלעים עמיד בפני ריקבון והתיישנות, קורוזיה וחלודה, שרצים, עובש ופטרת. החומר אינו מושפע מקרני השמש, אינו מצטמק עם הזמן ומידותיו נשארות יציבות לאורך זמן.

למוצרי צמר סלעים לחצו כאן …

אלו חומרי בידוד ניתן לרכוש בגולמט

בגולמט ניתן לרכוש מגוון חומרי בידוד אקוסטי ותרמי לכל הצרכים בעסק, במפעל, בבית ובכל מקום:

צמר זכוכית, צמר סלעים, בידוד לבן, סלנית לגשרי קור חום, יריעות רפלקטיביות, פומפורד, אקוסטי-מט ועוד חומרים רבים.

ייעוץ והדרכה על ידי מומחי גולמט בכל שלבי התכנון והביצוע.

גולמט מספקת את מוצריה לכל מקום בארץ (מלבד אילת). היא מגיעה כל יום לכל מקום, עם התחייבות לבצע אספקה תוך לא יאוחר מ-24 שעות.

לקטלוג חומרי בידוד מלא לחצו כאן …

צור קשר

כתבות נוספות שיענינו אותך

Loading...
Skip to content