עיצוב ואדריכלות – תקרות אקוסטיות

תקרות אקוסטיות

למבחר סוגי תקרות אקוסטיות לחצו כאן   אספקה לא יאוחר מ- 24 שעות.

צרו קשר

לכולנו מוכרת החוויה של שיחה ודיבור או האזנה למוסיקה בחדר ריק או כמעט ריק או בחדר בעל אקוסטיקה גרועה גם כשאיננו ריק. לעתים קרובות, במיוחד בחדרים עם משטחים קשים כמו בטון, קרמיקה וכדומה, אנו חשים בקפיצות קול מקיר לקיר ומהתקרה לרצפה. הצלילים נשמעים מהדהדים ולא נעימים לשמיעה. אמנם ניתן להפחית זאת למשל ע”י וילונות ושטיחים אך לא תמיד מתקבלת התוצאה הרצוייה, במיוחד במקומות הומי אדם כמו מסעדות, ברים, בתי קפה, אולמי ארועים, מטווחים סגורים, אולמות תעשייתיים, אולמי ספורט, מכוני כושר ועוד. ניתן לתת פתרון מעולה לבעיה זו על ידי התקנת תקרות אקוסטיות.

מהם היתרונות של תקרות אקוסטיות ?

תקרה אקוסטית מרככת למעשה את התקרה הקשיחה. בנוסף לתכונות אקוסטיות חשובות כמו הפחתת הדהוד ושיפור איכות הצליל בחדר, תקרה אקוסטית מפחיתה גם את הרעש הזולג החוצה לחדרים סמוכים. תקרה כזו גם מסתירה צינורות כיבוי אש, חוטי חשמל, צינורות מיזוג ועוד שלל אלמנטים מכוערים אחרים, ובמקביל מאפשרת גישה קלה לתיקונים ושיפוצים. לכן תקרות מעין אלה יכולות למשל להיות שימושיות מאד לעיצוב מחדש של מרתפים והפיכתם לאזור הרבה יותר נעים ושימושי. תקרות אקוסטיות גורמות לחלל להיראות מואר יותר משום שהן לרוב בצבע בהיר יותר מאשר התקרה המקורית, במיוחד אם היא מכוסה בשלל צינורות כאמור, והן אפילו חוסכות כסף בעלויות שירות ותיקונים בגלל הגישה הקלה לצנרת ולאלמנטים האחרים בתקרה לעומת מצב בו צריך לחצוב בתקרה כדי להגיע אליהם. לוחות התקרה האקוסטית הם בעלי תכונות כמו התנגדות ללחות, הפחתת סינוור ומקדם החזרת אור גבוה, מבודדות תרמית לחום וקור, קלות משקל, נוחות לעיבוד ולהתקנה, קלות לניקוי ולעיתים גם עמידות באש. תקרות אקוסטיות הן גמישות ויכולות להיות מותקנות ברוב סוגי החללים. ניתן להצמיד בקלות תאורה פלורסנטית בקלות לכל ריבוע. אם הלוחות התלכלכו מאבק, עשן וכדומה ניתן לנקותם בקלות. אם לוח כזה נפגם ניתן להחליפו בקלות.

מהן האפשרויות והתכונות של התקרה האקוסטית ?

תקרות אקוסטיות מגיעות בשני סגנונות בסיסיים. תקרה התלוייה מהתקרה המקורית או תקרה המודבקת ישירות על התקרה המקורית. תקרה תלוייה היא נפוצה יותר. היא מורכבת מרשת מתכת התלויה מהתקרה המקורית ועליה מניחים את לוחות התקרה האקוסטית. בתקרות מודבקות הלוחות מודבקים ישירות על גבי התקרה המקורית. שני הסוגים נותנים תכונות בידוד אקוסטי, הפחתת רעש והסתרת תקרה פגומה, אך רק תקרות תלויות יוכלו להסתיר צינורות חשופים וחוטים. הלוחות הגדולים יותר פחות יקרים ודורשים פחות חומר. גם ההתקנה היא בדרך כלל מהירה יותר. הצבע הסטנדרטי הוא לבן או אוף-וייט. כולם מגיעים בעיצובים ודפוסים רבים. אם אתה רוצה צבע משלך, ייתכן שתוכל לצבוע את הלוחות, אך יש לבדוק את הוראות היצרן כדי לוודא שאינך מאבד את תכונות הפחתת הרעש של האריח.

מה ניתן לקבל בגולמט ?

בגולמט מגוון גדול של תקרות אקוסטיות מסוגים ולצרכים שונים: תקרות עשויות פיברגלס בתוספת ציפוי P.V.C או גיזה לבנה, תקרות מינרליות עשויות צמר מינראלי, תקרות סלנית עשויות לוחות בידוד אקוסטי המכילים שבבי עץ אשוח שהוצמדו באמצעות דבק מינראלי, תקרות ספוג אקוסטי עשוי מלמין, ועוד תקרות אקוסטיות מסוגים נוספים. ייעוץ וליווי אישי ולאורך כל התהליך על ידי מומחי גולמט.

גולמט מספקת את מוצריה לכל מקום בארץ (מלבד אילת). היא מגיעה כל יום לכל מקום, עם התחייבות לבצע אספקה תוך לא יאוחר מ-24 שעות.

לקטלוג תקרות אקוסטיות מלא לחצו כאן …

צרו קשר

כתבות נוספות שיענינו אותך

Loading...
Skip to content